Pro dobrovolníky

Milý potenciální dobrovolníku!

Přidej se k nám a pomoz přiblížit nadcházející volby do Poslanecké sněmovny mladým lidem na středních školách. Podle průzkumů se z věkové kategorie 18–25 let chystá jít volit pouhých 36 % lidí. 65 % lidí z této kategorie má pocit, že na jejich hlase vůbec nezáleží. Připadá jim, že politice nerozumí a že mezi politiky není nikdo, komu by na mladé generaci záleželo. Rádi bychom touto činnosti pobídli mladé lidi, aby se nebáli o politiku zajímat, přiblížili jim důležitost voleb a pobídli je k účasti v nich.

Hledáme proto dobrovolníky z řad vysokoškoláku, ale i dalších kategorií, kteří by na základě domluvy a námi zaslaných podkladů navštívili střední školy a učiliště a obětovali svůj čas této předvolební aktivitě. Školy je možno navštěvovat jednotlivě, ale uvítáme i menší skupinky nadšenců.

POZOR! Nejedná se o žádnou formu přesvědčovaní k volbě konkrétních stran či koalic, ale o povzbuzení k účasti ve volbách a vzbuzení zájmu o dění ve společnosti.

Co pro tebe připravíme, pokud se budeš chtít zúčastnit?

  • K dispozici budeš mít seznam středních škol, ze kterých si budeš moci vybrat, kam bys rád(a) zavítal(a).
  • Předáme ti všechny kontakty a dopodrobna vytvořené materiály s aktivitami, které budou podkladem pro tvůj vstup do hodiny.
  • Budeme ti k dispozici na naší emailové adrese info@you-too.cz pro bližší zodpovězení všech tvých otázek.
  • Zajistíme propojení s facebookovou skupinou, kde bude možné sdílet s ostatními dobrovolníky připomínky, zkušenosti i zážitky.

Co budeme potřebovat od tebe?

  • Chuť a nadšení alespoň malou pomocí přispět ke zvýšení výše uvedených procent.
  • Ochotu kontaktovat školu či konkrétního učitele s prosbou o umožnění vstupu do výuky – konkrétní školy budeme dopředu informovat o konání této akce.
  • Čas uskutečnit tuto aktivitu v termínu 22. 9. – 8. 10. 2021.

Pokud se ti tento nápad zalíbil a máš chuť stát se jeho součástí, neváhej nás kontaktovat přes formulář nebo přímo na e-mailu, brzy se ti ozveme!